"W obłokach" Radzymińska Scena Poezji: koncert Pawła Orkisza z Zespołem

  • Data: 13.04.2024 r., godz. 19:00
  • Miejsce: Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
  • Kategoria: Koncert

Zapraszamy na koncert inaugurujący nowy cykl pt. "W obłokach" Radzymińska Scena Poezji. Wystąpi Paweł Orkisz z Zespołem.

Paweł Orkisz - krakowski poeta i bard, autor niezwykłych nastrojowych ballad, przepięknych pieśni z „muzyką leczącą duszę”, a także popularnych piosenek turystycznych, m.in. żeglarskiego hitu "Przechyły". Pisze i komponuje. Zaczynał od klubów studenckich Krakowa i nurtu piosenek turystycznych, ale go po prostu muzycznie i artystycznie przerósł. Zbudował własny świat ciepłych i pozytywnych pieśni i wierszy. Od ponad 35 lat śpiewa także polskie tłumaczenia - głównie własne - pieśni największych bardów naszych czasów (Okudżawa, Cohen, Wysocki).

Jest autorem wszechstronnym. Choć jego głównym nurtem pozostają pieśni drogi, ballady o miłości i afirmacji życia, śpiewa psalmy, ballady kolędowe, mądre pieśni patriotyczne. Ma bardzo szeroki repertuar. I - co ciekawe - śpiewa w kilku językach. Kiedyś redagował popularne w środowisku krakowskim śpiewniki studenckie. Był związany ze środowiskiem krakowskiej "Beczki", w czasie stanu wojennego koncertował dla środowisk opozycyjnych w całej Polsce.

Więcej na stronie: https://www.orkisz.pl/zyciorys-artystyczny

„Ballady w obłokach”
Ballada to śpiewana opowieść, a Orkisz jest jednym z ludzi, których chce się słuchać: ma spokojny, ciepły głos, dobry warsztat wokalny i słuch, dobrą dykcję. Na koncert złożą się głównie piosenki autorskie, wyrosłe z Krainy Łagodności, ale będzie też kilka tłumaczeń największych bardów naszych czasów.
Co warto podkreślić, do Radzymina Paweł Orkisz przyjedzie z dwójką zawodowych muzyków – Zygmuntem Golonka (piano) oraz Michałem Rapka (kontrabas) – więc orkiszowe ballady zyskają przyjemną dla ucha i oka oprawę.
Ponieważ Orkisz lubi bawić się śpiewaniem z publicznością, warto przygotować się do wspólnego bujania w obłokach.
Słowo od pieśniarza: „Mówcie co chcecie, grzeje mnie to zajęcie niezmiernie, cieszy, sprawia, że chce mi się żyć i fruwać pod niebiosa.”
Chcecie się przekonać, jak Paweł Orkisz fruwa pod niebiosa?
Przyjdźcie, zobaczcie sami!

Oto przymiarka -> Paweł Orkisz - Piosenka z szabli

Patronem medialnym koncertu jest Radio Danielka https://radiodanielka.pl

BILETY TUTAJ

Foto

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie,

ul. Konstytucji 3 Maja 15