Spektakl plenerowy „EkoOpera” - Teatr Pijana Sypialnia

  • Data: 25.06.2022 r., godz. 19:00
  • Miejsce: Park im. E. Czartoryskiej
  • Kategoria: Teatr

TEATR NA LEŻAKACH  to autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia, który zrewolucjonizował mapę letnich, miejskich atrakcji. Pomysł jest prosty – spektakle z muzyką na żywo widz ogląda z perspektywy leżaka. Do takiego teatru można przyjść w letniej sukience, spodenkach i w klapkach, a w trakcie przedstawienia popijać zimne napoje. Przez ostatnie lata festiwalowa atmosfera TEATRU NA LEŻAKACH  przyciągnęła dziesiątki tysięcy widzów w całym kraju!

 

EkoOpera to opowieść o grupie przyjaciół, która wyjeżdża na wakacje. Pensjonat "Wenecja", do którego docierają, prowadzą młode i przebojowe właścicielki. Czas upływa tam na piciu białego wina, niekończących się rozmowach i biesiadowaniu pod gołym niebem. Młodzi ludzie zajęci miłosnymi gierkami i snuciem planów na przyszłość nie zauważają, że apokalipsa już się zaczęła...

Czy świat da się jeszcze uratować? Czy nasza walka o jego ocalenie ma sens? A może w myśl zasady carpe diem powinniśmy czerpać z życia pełnymi garściami nie patrząc na konsekwencje?

Spektakl przepełniony jest muzyką na żywo. Zabrzmią utwory inspirowane włoskimi pieśniami neapolitańskimi oraz znanymi motywami operowymi. Pełne humoru sceny zbiorowe i przejmujące monologi sprawiają, że EkoOpera to spektakl skrzący się od skrajnych emocji.

 

TWÓRCY SPEKTAKLU:

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: SŁAWOMIR NARLOCH

MUZYKA, PRZYGOTOWANIE WOKALNE: DANIEL ZIELIŃSKI

SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: ALEKSANDRA GAJEK

 

OBSADA:

WENECJA – Magdalena Czuba

JULKA – Aleksandra Gajek

FRANCISZEK – Jan Bogdaniuk

DARIO - Paweł Wieliczko

FELICJA – Klara Chauvin

MARCAL – Wojciech Gawrych

DZIŚ - Stanisław Dembski

ORAZ ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA

WSTĘP WOLNY

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Biblioteka Twoim miejscem na mapie kultury” realizowanego z Programu BLISKO dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

 

Foto

Park im. E. Czartoryskiej

Park im. Eleonory Czartoryskiej