Ewa Bem w Scenie Cegielnia

  • Data: 28.01.2022 r., godz. 20:00
  • Miejsce: Scena Cegielnia
  • Kategoria: Koncert
Zapraszamy na koncert Ewy Bem w towarzystwie pianisty Andrzeja Jagodzińskiego, który odbędą się w ramach „Koncertowych piątków" w Scenie Cegielnia w Radzyminie.
 
Bilety dostępne na eBilet.p https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/ewa-bem/...
i na miejscu w Scenie Cegielnia
 
Bilety dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca - https://bpr.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=33
 
Ewa Bem należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim , Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987 r. z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej.
W tym roku artystka obchodzi 50 rocznicę pracy artystycznej. Zawsze niewątpliwym atutem programów Ewy Bem była różnorodność repertuaru, ale szczególnie w roku jubileuszowym wybór utworów stanowi przekrój jej repertuaru z ostatnich 50 lat. Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała
wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.
Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych wykonawców artystka wykonuje także utwory o typowo jazzowym brzmieniu. Wszystkie utwory w znakomitych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicz i Roberta Majewskiego.
 
Na scenie pojawią się
Ewa Bem-śpiew
Andrzej Jagodziński-fortepian
Foto

Scena Cegielnia

Scena Cegielnia
05-250 Radzymin
Aleja Jana Pawła II 193

Kontakt:
tel. 22 599 61 52, email biuro@scenacegielnia.pl
Strona internetowa: www.scenacegielnia.pl
Facebook: ScenaCegielnia | Facebook