Otwarcie wystawy "Ptasie historie" WANDY WOLF - ZMIANA TERMINU

  • Data: 20.03.2021 r., godz. 17:00
  • Miejsce: Domek Ogrodnika
  • Kategoria: Wystawa
W związku z wprowadzonymi obostrzeniami wernisaż zostaje przesunięty na inny termin - o nowej dacie poinformujemy wkrótce!
 
Zapraszamy 20 marca na otwarcie wystawy "Ptasie historie" Wandy Wolf.
 
Rozpoczynamy o godzinie 17.00 i będziemy do Państwa dyspozycji do 20.00, tak aby każdy bezpiecznie mógł odwiedzić wystawę.
 
„Ptasie historie” to wynik moich przemyśleń i rozterek związanych z wszechobecnością człowieka i jego ingerencją w doskonałość natury.
Oczywiście zdaję sobie sprawę jak rozległy jest to temat. Dlatego skupiłam się na kilku, moim zdaniem istotnych kwestiach. Użyłam ptaków jako głównych aktorów, ponieważ to one najbardziej kojarzą mi się z wolnością, swobodą, przestrzenią.Wykorzystałam porcelanę, jako główne tworzywo - wymagające, nieco kapryśne i niechętnie poddające się woli człowieka, lecz dające ogromne możliwości, które próbowałam wykorzystać na miarę swoich umiejętności.Bardzo bym chciała, aby zetknięcie z tą wystawą, wyzwoliło w widzu potrzebę opowiedzenia własnej „ptasiej historii”. Wanda Wolf
 
WANDA WOLF, ceramiczka „wychowanka” mistrza Stanisława Tworzydło. Od 2014r pogłębia swoją wiedzę w Pracowni Technik Ceramicznych warszawskiej ASP, pod kierunkiem dr hab. Stanisława Bracha. Tworzy ceramikę dekoracyjną, użytkową oraz rzeźbę ceramiczną. W swoich pracach wykorzystuje znajomość grafiki warsztatowej, głównie serigrafii. Prowadzi zajęcia ceramiczne w swojej pracowni „Gliniany Blues” i angażuje się w działania promujące ceramikę. Bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych. Od 2016r współorganizuje Plener Ceramiczny „Azymut Chrzęsne”. Pomysłodawczyni i kuratorka wystawy rzeźby ceramicznej „Z Ziemi” w przestrzeni parkowej Pałacu w Chrzęsnem od 2017roku. Współorganizatorka powiatowej wystawy „Okiem Młodego Ceramika – Podwodny Świat” 2018. Współautorka Projektu artystyczno – edukacyjnego „…w pień”. Obecnie w Pracowni rzeźby, dr hab. Grzegorza Witka, w ramach wolnej akademii.Należy do ZPAP PSU oraz ZCP.

 

Foto

Domek Ogrodnika

ul. 11 Listopada 4 

05-250 Radzymin