Artur Pastewka - United colours w akwareli - wernisaż wystawy

  • Data: 10.10.2020 r., godz. 18:00
  • Miejsce: Domek Ogrodnika
  • Kategoria: Wystawa

Artur Pastewka - architekt, akwarelista, współwłaściciel firmy Pastewka i Strój – Architekci s.c. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych między innymi w Gdańsku, Wołominie, Kuligowie i Warszawie, uczestnik wielu wydarzeń plenerowych.

 

„Malowanie to moja pasja, hobby, odskocznia od rutyny życia zawodowego, poczucie wolności, działanie bez ograniczeń procedur i presji komercyjnego efektu, czysta moja twórczość, jakże odmienna od długotrwałego procesu projektowego, nierozerwalnie związanego z kompromisem będącym wynikiem; oczekiwań inwestora, kosztorysów, uwarunkowań prawnych, technicznych, itp.

Dlaczego wybrałem akwarelę jako technikę malarską? Przede wszystkim dlatego, że jest nieprzewidywalna i zaskakująca, spontaniczna i szybka, wymagająca precyzji technologii ale dająca nieograniczające pole do improwizacji którą determinuje PRZYPADEK związany z dynamicznym procesem malowania technologią akwareli.

Drugą ważną cechą tej techniki jest jej plastyczność, którą odnajduję we wzajemnych oddziaływaniach przemieszanych pigmentów, niezupełnie wnikających w strukturę podłoża. To płynne i łagodne przechodzenie jednej barwy w drugą jest trudne do osiągnięcia w innych technikach malowania.

Akwarela dla mnie jest także techniką, umożliwiająca osiągnięcie maksymalnego zamierzenia plastycznego w zderzeniu z ograniczeniem czasu, który jest ważny przy założeniu, realizacji mojej twórczości z natury.”

Artur Pastewka

 

Wernisaż wystawy

10 października 2020, godz. 18:00

Galeria Piwniczka, ul. 11 Listopada 4, 05-250 Radzymin

Wstęp wolny!

Foto

Domek Ogrodnika

ul. 11 Listopada 4 

05-250 Radzymin