Ałbena Grabowska - spotkanie z pisarką

  • Data: 14.05.2021 r., godz. 18:30
  • Miejsce: Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie
  • Kategoria: Online
Ałbena Grabowska, autorka "Stulecia Winnych" - spotkanie online z pisarką
 

14 maja 2021 (piątek)
 
godz. 18.30
 
Premiera na kanale YouTube Miejskiej Sali Koncertowej -> https://youtu.be/bfuneCmAM8k
 
Osoby, które chcą zadać pytanie Ałbenie Grabowskiej prosimy o przesłanie ich na adres salakoncertowa@bibliotekaradzymin.pl do środy 12 maja. Spośród nadesłanych propozycji wybierzemy te najciekawsze, które zadamy autorce podczas nagrania.
 
 
 
Ałbena Grabowska - popularna i ceniona polska powieściopisarka, która swoje niezwykłe, niespotykane w Polsce imię, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza bułgarskim korzeniom.
Z wykształcenia lekarka, doktor nauk medycznych ze specjalizacją w neurologii i epileptologi. 
Nie planowała pisarskiej kariery. Za pióro chwyciła, chcąc zapisać wspomnienia związane z bułgarską gałęzią swojej rodziny. Popularność wśród czytelników Ałbena Grabowska zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze pt. "Stulecie Winnych".
Losy rodziny Winnych zachwyciły nie tylko czytelników. Potencjał tej epickiej opowieści dostrzegli również filmowcy. W 2018 roku rozpoczęto realizację serialu Stulecie Winnych. W 13 odcinkach pierwszej serii emitowanej od marca 2019 roku na antenie TVP1 w niedzielne wieczory, widzowie poznają losy Winnych w latach 1914-1939, co odpowiada pierwszemu tomowi sagi zatytułowanemu Ci, którzy przeżyli. W obsadzie serialu znalazło się wielu znakomitych aktorów, m.in. Kinga Preis, Katarzyna Kwiatowska, Iwona Bielska, Adam Ferency, Jan Wieczorkowski, Rafał Królikowski i Olaf Lubaszenko.
 
 
Foto

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie

Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie,

ul. Konstytucji 3 Maja 15